Yoncalı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Yoncalı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yoncalı Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir? – Kütahya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Yoncalı Kaplıcaları Hakkında;

Yoncalı Kaplıcaları, Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Kent merkezine bağlı Yoncalı Mahallesinde bulunur. Kütahya kent merkezine yaklaşık 18 km uzaklıktadır. Yoncalı Kaplıcaları farklı özelliklerde sulara sahiptir. 500 dönümlük bir arazi üzerine yayılmıştır. Burada buluna sular özelliklerine göre birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Kaplıca merkezinde, açık yüzme havuzu, çamur havuzları, tarihi küçük ve büyük hamam ve çelik hamamı bulunmaktadır.

Dübecikler Yüzme Havuzu içerisinde %83 oranında radyoaktiviteye sahiptir. Karaciğer bozuklukları ile böbrek hastalıkları için iyileştirme özelliğine sahiptir. Çelik Suyu Hamamının Radyoaktivite ‘si daha yüksek olup moral ve dinçlik vermektedir. Bu sebeple halk arasında gençlik suyu olarak bilinmektedir. Batak Çamur Banyosu özellikle romatizmal hastalıklara iyi gelmektedir. Çamur banyosu, bitki ve selüloit tedavisinde etkili olan faktörlerdir.

Efsaneye göre, Anadolu Selçuklu Sultanı II.Alaattin Keykubat’ın Gülümser Hatun adında hasta bir kızı varmış. Bu kızı buraya getirip banyo yaptırdıktan sonra iyileşmiştir. Günümüzde başta cilt hastalıkları olmak üzere birçok hastalığa iyi gelindiği söylenmektedir. Sultan II.Alaaddin Keykubat diğer insanlarında şifa bulması için 1233 yılında havuzlu büyük bir hamam ve cami yaptırmıştır.

OKUMALISIN  Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Yoncalı Kaplıcaları Konaklama İmkanları

Burada çok sayıda otel, Apart ve pansiyon bulunmaktadır. Fiyatlar uygundur ve konaklama alanının fazla olmasından dolayı her zaman yer bulma şansına sahipsiniz.

Yoncalı Kaplıcaları Nerede?

Yoncalı Kaplıcaları, Kütahya ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Kent merkezine bağlı Yoncalı Mahallesinde bulunur. Kütahya kent merkezine yaklaşık 18 km uzaklıktadır.

Yoncalı Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yoncalı Kaplıcalarına ulaşmak için kent merkezinde dolmuş ve Belediye halk otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir. Hususi araç ile Kütahya merkezden gelmek isteyenler Kütahya Tavşanlı Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

  • Kütahya-Yoncalı arası yaklaşık 18 km
  • Eskişehir-Yoncalı arası yaklaşık 96 km
  • Bursa-Yoncalı arası yaklaşık 154 km
  • Ankara-Yoncalı arası yaklaşık 330 km
  • İstanbul-Yoncalı arası yaklaşık 300 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.