Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Yörükali Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2021 – Büyükada

Yörükali Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2021 – Büyükada

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Yörükali Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Plaj Giriş Ücreti – Nasıl Ulaşım Sağlanıyor? Hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Yörükali Plajı Nerede?              

Yörükali Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde Büyükada olarak bilinen yerde Büyükada Nizam Mahallesi sınırları içerisinde Yörükali Mevkisinde bulunmaktadır. Büyükada’nın En Çok Tercih Edilen Plajıdır.

 Büyükada Yörükali Plajı Hakkında Bilgiler  

Yörükali Plajı kumsalı ince kumdan oluşmaktadır. Deniz sığ bir yapıya sahiptir. Bu sebeple acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir.

Yörükali Turistik Tesisleri bünyesinde bulunan bu plajda konuklar Giriş Ücreti ödeyerek girebiliyorlar. Dinginlik veren sessizliği, kuşların eşsiz cıvıltıları ve doğa manzarasıyla konaklayabileceğiniz bir yerdir. Prens Adalarını gezip görebileceğiniz bu plajda gün boyu güneşin, denizin ve kumun keyfini çıkarabilir, tamamen aileye özel olan plaj sayesinde eşiniz ve çocuklarınızla huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Ayrıca çocuklar için at ve midilli binme alanlarına da sahiptir. Yüzerek ulaşacağınız açıkta yer alan kaydıraklı platform ile büyüklerde eğlenceli bir deniz keyfi yaşamaktadır.

       Yörükali Plajı Giriş Ücreti 2021         

Büyükada Yörükali Plajı 2021 Yılı Giriş Ücreti:

Hafta içi 60 TL

Hafta sonu 70TL ‘dir .

Otelde Konaklayanlar için ücretsizdir. Giriş ücretine şezlong ve şemsiye dahildir. Yeme içme fiyatları normal seviyededir. Ortalama 20-30 TL civarına doyulabilir. Hafta sonları damsız giriş yapılmıyor. Hafta sonları aşırı kalabalık olabiliyor.

             Yörükali Bungalov Evleri                

Burada aynı zamanda gönül rahatlığıyla konaklama yapabilirsiniz. Büyükada’nın tarihi mimarisi tarzıyla oluşturulan bungalov sitili odalarla hizmeti vermektedir.

Plaj Telefon: 0 (216) 382 73 41

Motel Telefon: 0 (216) 382 74 54

OKUMALISIN  Kayabaşı Yaylası Nerede - Nasıl Gidilir?

       Yörükali Plajı’na Nasıl Gidilir?          

Yörükali Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyükada Nizam Mahallesi sınırları içerisinde Yörükali Mevkisinde bulunmaktadır.

Yörükali Plajına ulaşmak için öncelikle Büyükada’ya ulaşmanız gerekmektedir. Bunun  İçin ise tek yol Büyükada’ya gelen vapurlara binmektir. Büyükada’ya geldikten sonra Vapur iskelesinden ayrı bir vapura binmeniz gerekiyor.

Büyükada’dan Yörükali Plajı’na Büyükada İskelesi’nden ücretsiz tekne servisi kalkmaktadır. Bu Teknelere binerek kolayca ulaşabilirsiniz.

         Büyükada’ya Nasıl Gidilir?             

Büyükada’ya ulaşım oldukça kolaydır. Hem İstanbul’dan hem de Yalova’dan yaz aylarında pazar günleri ise İzmit’ten ulaşmak mümkündür.
İstanbul da özellikle Avrupa yakasında Eminönü, Karaköy ve Kabataş iskelesi, Anadolu yakasında ise Kadıköy, Bostancı, Maltepe, Kartal, Avcılar iskelelerinden denizyolu ile istediğiniz saatlerde adalara ulaşabilirsiniz. Adalara ulaşım gerçekleştiren firmalar İDO, şehir hatları, Dentur, Turyol, Mavi Marmara ve Prenstur’dur.

Vapur ile Yolculuk Süreleri

  • Kabataş – Büyükada   (direkt):                                60 dakika
  • Kabataş – Kadıköy-Tekmil Adalar- Büyükada:    105 dakika
  • Bostancı – Büyükada  (direkt):                                30 dakika
  • Bostancı – Heybeliada- Büyükada:                        45 dakika
  • Bostancı – Tekmil Adalar- Büyükada:                    60 dakika

Deniz Otobüsü ile Yolculuk Süreleri

  • Kabataş – Büyükada: 30 dakika
  • Bostancı – Büyükada: 10 dakika

Büyükada İskele Başmemurluğu Tel: (0216) 382 60 06

Büyükada Deniz Otobüsü İskele Memurluğu Tel: (0216) 382 44 36 

Karaköy ve Eminönü’nden

Motorlar vasıtası ile adalara sabah saat:6.30’dan itibaren düzenli şekilde seferler yapılmaktadır. Yılın her günü gece 12’ye kadar Eminönü iskelesinden şehir hatları vapuruna binerek adalara ulaşım sağlayabilirsiniz. Eminönü’nden kalkan vapur sırasıyla Kadıköy, Kınalıda, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada iskelesine uğramaktadır. Bu yolculuk yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmekte ve bu hatlarda İstanbulkart’ınızı kullanabilir, kartınızın türüne göre indirimli tarifeden yararlanabilirsiniz.

Kabataş Limanı’ndan

Adalara gitmek için en çok kullanılan ve en yoğun olan limanlardandır. Adalara, vapur, motor ve deniz otobüsleri gibi geniş bir tercih sunması nedeni ile çok rağbet görmektedir. Yaz kış düzenli seferler uygulanmaktadır. İsterseniz şehir hatları vapuru kullanarak ucuza ulaşımı gerçekleştirebilir, isterseniz rahat ve hızlı bir ulaşım için İDO’yu tercih edebilirsiniz.

OKUMALISIN  Ginolu Koyu ve Plajı Nerede - Nasıl Gidilir?

Avcılar’dan

Avcılar iskelesinden sadece yaz aylarında ve sabah 09.15 saatinde adalara gidiş gerçekleştirilebilmektedir. Geri dönüş için adalardan kalkış saati ise 19.15’tir. Avcılar’dan adalara sefer yapan tek firma olan Dentur Avrasya ile ulaşım sağlanabilmektedir. Avcılardan adalara seyahat süresi ise yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Bostancı’dan

Asya yakasında adalara ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım noktasıdır. Aynı Kabataş gibi deniz otobüsleri vapur ve motor gibi seçenekleri ile yolculara tercih seçenekleri vermektedir. Yaz kış düzenli seferler gerçekleştirilmektedir. Sabah 6.00’dan itibaren ulaşım aracı bulmak mümkündür.

Kadıköy İskelesi’nden

Şehir hatlarının Kabataş’tan düzenlenen vapurlar Kadıköy’e de uğramaktadır. Kadıköy-Büyükada arası sefer düzenleyen ilk alternatifimiz gece 12’ye kadar hizmet veren şehir hatları vapurlarıdır. Bunun dışında ikinci alternatif olarak Turyol Kadıköy’den adalara, sadece yaz aylarında adalara sefer düzenlemektedir. Turyol firması buraya hafta içi karşılıklı olarak 5, hafta sonu ise 6 sefer düzenlemektedir.

Kartal’dan

Kartal dan adalara yaz kış düzenli sadece Prenstur firması motor ile sefer düzenlemektedir. İlk sefer saat:06.30 dadır. Yaz döneminde ise bu seferlerin sıklığı yarım saatte bir olmakla birlikte yolculuk süresi ise yaklaşık 25 dakikadır. Böylelikle Kartal bölgesinde oturanların adaya istedikleri zamanda gidip gelmeleri mümkün olmaktadır.

Maltepe’den

Yazın ve kışın sadece günde üç kere mavi Marmara firması motorlar ile sefer düzenlemektedir. İlk ulaşım saat: 08.00’dadır.

Yalova’dan adalara ulaşım gidiş-dönüş olarak tek sefer yapılmaktadır. Yalova’dan kalkış saat 10.30 Heybeliada’dan kalkış ise saat:18.00’dir.

İzmit’ten adalara gidiş-dönüş sadece “Pazar” günleri Kocaeli Belediyesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir