Yücelen Mağaraları Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ŞANLIURFA

Yücelen Mağaraları Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ŞANLIURFA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yücelen Mağaraları Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

              Yücelen Mağaraları Hakkında Bilgiler           

Şanlıurfa ilinin Viranşehir ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şanlıurfa il merkezine 66 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Yücelen Mağazaları’nın diğer mağaralardan ayıran en önemli özelliği, daire biçimindeki bölmelerden oluşmasıdır. Yani her mağaranın birbirlerine geçişleri engellenmiştir. Bu özelliği mağarayı diğer mağaralardan ayırmaktadır.

Tarihi Roma Dönemine dayanan mağaralar o dönemlerde gizli ibadet yeri olarak kullanıldığı tahmin edilmektedir. Yüksek kayalardan oyularak insan eliyle yapılan Yücelen mağaralarından bir mağaradan diğer mağaraya girmek için engeller yapılmıştır. Çok fazla tanıtımı yapılmayan bu yer, Güneydoğu Anadolu’nun mistik havasını yansıtan görülmeye değer yerlerdendir.

Mağaralara Giriş Ücretsizdir. 

                         Yücelen Mağaraları Nerede?                   

Şanlıurfa ilinin Viranşehir ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şanlıurfa il merkezine 66 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

                Yücelen Mağaraları’na Nasıl Gidilir?              

Şanlıurfa merkezden gelmek isteyenler hususi araçları ile Viranşehir yönüne giderek ulaşım sağlayabilirler. Şanlıurfa Viranşehir karayolunun 66. kilometresinde Yücelen mağaralarına ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.