Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii Nerede – Nasıl Gidilir?

Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii Nerede – Nasıl Gidilir? – Samsun Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii

Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii, Samsun ilinin Terme ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Terme ilçe merkezine bağlı Yukarı Söğütlü Köyü sınırları içerisindedir. Terme ilçe merkezine 11 km mesafededir. Samsun merkeze yaklaşık olarak 49 km mesafede bulunmaktadır.  Büyük bir mezarlığım içerisinde bulunmaktadır.

Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii 1716 yılında inşa edilmiştir. Bu bilgiye batı duvarında kazıma yöntemiyle yazılmış olan kitabeden ulaşılmaktadır.

Cami Dikdörtgen planlı olarak yapılmıştır. Yapımında ahşap malzeme kullanılan bu cami tek katlıdır. Tavanı basık olan cami kırma çatılı ve kiremitle örtülüdür. Cami malzemesinin ahşap olmasından dolayı süsleme genel olarak oyma tekniği ile yapılmıştır. Geometrik şekiller ve ayetler aşı boyası ile boyanmıştır.

Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii Nerede?

Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii Samsun ilinin Terme ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Terme ilçe merkezine bağlı Yukarı Söğütlü Köyü sınırları içerisindedir. Terme ilçe merkezine 11 km mesafededir. Samsun merkeze yaklaşık olarak 49 km mesafede bulunmaktadır.  Büyük bir mezarlığım içerisinde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Ankara - Sincan - Etimesgut - Eryaman Kadınlara Özel Yüzme Havuzları

Yukarı Söğütlü (Karacalı) Camii Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Samsun merkezden Terme ilçe dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirler. Buradan Yukarı Söğütlü Köy dolmuşları ile camiye ulaşabilirler.

Hususi araç ile Samsun merkezden gelmek isteyenler ise D010/E70 ve Samsun-Ordu Yolu/D010/E70 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.