Yumurtalık Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri

Yumurtalık Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Yumurtalık Plajı Nerede – Nasıl Gidilir –  Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Yumurtalık Plajı Nerede?                            

Yumurtalık Plajı, Adana ilinin Yumurtalık ilçe merkezinde bulunan Yumurtalık Plajı Adana’da en çok ziyaret edilen plajlarındandır. Mavi bayrağın dalgalandığı plajda keyifli anlar yaşayabileceğiniz bir yerdir.

                Yumurtalık Plajı Hakkında Bilgiler                

2015 yılından beri mavi bayrağın dalgalandığı Yumurtalık Plajı Belediye tarafından işletilmektedir.  Yaklaşık 1 km uzunluğa ve 50 metre genişliğe sahip plaj zemini tamamen ince kumla örtülüdür. Taşlık olmaması gayet güzel. Yumurtalık bölgesi, Caretta caretta kaplumbağlarının yaşam alanı olması sebebiyle bir takım güvenlik önlemleri alınmıştır.

Adana merkeze yaklaşık 80 km mesafede bulunan bu plaj, halk plajı olarak biliniyor. Sahilin hemen karşısında gözetleme kulesi olarak yapılan Ayas kalesiyle birlikte yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir.

                     Yumurtalık Plajı Giriş Ücreti                       

Yumurtalık Plajı’na Giriş ÜCRETSİZDİR.. 

Şemsiye & Şezlong kullanmak isteyenler, belirli bir ücret karşılığında kiralayabilirsiniz.

Plaj’da, Soyunma kabini ve duşluklar bulunuyor, cüzi bir miktar ücretle soyunma kabini ve duşları kullanabiliyorsunuz.

                Yumurtalık Plajı’na Nasıl Gidilir?                   

Yumurtalık Plajı, Adana ilinin Yumurtalık ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.

Kendi Aracıyla Adana Merkezden gelecekler, Adana – Şanlıurfa Otoyolu kullanılarak Ceyhan – Yumurtalık çıkışından sonra Yumurtalık ilçesine doğru Yaklaşık 26 km sonra plaja ulaşılmış olur.

Adana-Yumurtalık arası 94 km’dir. Merkez, Adana – Yumurtalık, Adana arası mesafe süre olarak yaklaşık 1 saat 41 dakika sürecektir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.