Anasayfa / Doğu Anadolu Bölgesi / Yurtbaşı (Hoğu) Maden Suyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Yurtbaşı (Hoğu) Maden Suyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yurtbaşı (Hoğu) Maden Suyu Nerede – Nasıl Gidilir? Elazığ’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

Yurtbaşı (Hoğu) Maden Suyu, Elazığ İlinin Merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Elazığ il merkezine yaklaşık olarak 19 km mesafededir. Merkeze bağlı Yurtbaşı beldesinin yakınında bulunmaktadır.

Yurtbaşı (Hoğu) Maden Suyunun sıcaklığı 17.5 derecedir. Bu sular saniyede 1 litre akmaktadır. Maden suyunun birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Bu sebeple yöre halkı ve ülkemiz genelinden birçok kişi burayı ziyaret etmektedir. Özel bir kuruluş tarafından işletilen içmecenin yol, elektrik v.b. altyapıları yaptırılmıştır.

Yurtbaşı (Hoğu) Maden Suyu özellikle böbrek, İdrar yolları ve mide hastalıklarına iyi gelmektedir. Çamur sürülmesi koşuluyla cilt hastalıklarına da şifa aranmaktadır.

Yurtbaşı (Hoğu) Maden Suyu Nerede?

Yurtbaşı (Hoğu) Maden Suyu, Elazığ İlinin Merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Elazığ il merkezine yaklaşık olarak 19 km mesafededir. Merkeze bağlı Yurtbaşı beldesinin yakınında bulunmaktadır.

Yurtbaşı (Hoğu) Maden Suyu Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Elazığ merkezden Yurtbaşı beldesinin minibüslerine binmelidirler.

OKUMALISIN  Antalya Kar Dünyası Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Elazığ merkezden Cahit Dalokay Bulvarı ve Yurtbaşı Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir