Yuvarlak Çay Nerede – Nasıl Gidilir?

Yuvarlak Çay Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yuvarlak Çay Nerede – Nasıl Gidilir – Salıncak – Kahvaltı – Muğla Gezilecek Yerler? hakkında bilgiler vereceğiz.

                            Yuvarlak Çay Nerede;                           

Muğla ili, Köyceğiz ilçesi Topgözü Mevkii Pınar köy sınırında bulunan Yuvarlak Çayı, ülkemizin çok soğuk çaylarından biri olarak bilinir.

                         Yuvarlak Çay Hakkında;                       

Köyceğiz ve Ortaca arasında kalan Topgözü Kanyonunda bulunan Yuvarlak Çay, Sandras Dağının kar sularından besleniyor. Son zamanlarda ünü dilden dile yayılan bu şirin yer, özellikle yazın bunaltıcı sıcak yaz günlerinde yerli ve yabancı turistlerin en önemli kaçış noktalarından biridir.Suyu buz gibi orada yüzmek için biraz yürekli olmak gerekir gerçekten çok soğuk.

Yuvarlak çay üzerine ahşap salıncaklar kurulmuş. Bir o kadar eğlenceli anlara sahne olan bu salıncakta, Dileyenler sallanarak suya atlıyor dileyenler ise sadece suyun üzerinde salınıp, fotoğraf çekilmekle yetiniyor. Salıncaktan atlayıp ta düşme olayı, Video da ağır çekime alınarak kaydedilmesi sosyal medyada fenomen haline geldi.

OKUMALISIN  Çanakkale Saat Kulesi Nerede - Nasıl Gidilir - Çanakkale Gezilecek Yerler?

Tahta çardaklarda oturup altınızdan akan çayın size verdiği serinletici hava adeta bütün yorgunluğunuzu alacaktır. Birde yazın sıcağında ayaklarınızı buz gibi suya sokarsınız sizden keyiflisi yok.

Hafta sonlarında diğer günlere göre biraz daha kalabalık olan yuvarlak çay çevresinde çok sayıda restoran işletmesi bulunuyor. Sabahtan öğle saatine kadar kahvaltı hizmeti verilen bu restoranlarda, öğleden sonra ve akşam saatlerinde ise alabalıktan, tandıra, kavurmaya ve patates, patlıcan, biber kızartmasına kadar çok sayıda leziz yemeği yiyebilirsiniz. Alabalık yemenizi tavsiye ediyoroz.

Muğla ilinin tüm doğal ve tarihi güzelliklerini içinde barındıran Yuvarlak çay, gelen her ziyaretçisini büyüsü altına alıyor. Tüm stresinizi atmanıza yardım edecek olan Yuvarlak cay, yazın sıcaklarından bunaldığınızda yardımınıza koşuyor.

                          Yuvarlak Çaya Nasıl Gidilir;               

Köyceğiz ve Ortaca arasında yer almaktadır.

Havaalanından gelecekler, en yakın havalimanı Dalaman’da bulunuyor. Dalaman Havalimanı’nda indikten sonra Köyceğiz-Ortaca İlçesine giden Minibüslere binerek ilçeye gitmelisiniz.

OKUMALISIN  Bingöl Kös Kaplıcaları Nerede - Nasıl Gidilir?

Arabayla gidecekler, Köyceğiz-Ortaca yönüne doğru giderken Beyoba sapağından içeri girmeniz gerekiyor. Sonrasında göreceğiniz tüm tabelalar, sizi çayın kollarına götürür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.