Zeugma Mozaik Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – GAZİANTEP

Zeugma Mozaik Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – GAZİANTEP

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Zeugma Mozaik Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

            Zeugma Mozaik Müzesi Hakkında Bilgiler      

Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Müze Şehitkamil ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi Hacı Sani Konukoğlu Bulvarı üzerinde bulunur. Müze, 9 Eylül 2011 tarihinde ziyarette açılan dünyanın en önemli tarihi müzelerinden biridir. Anadolu’nun köklü ve zengin tarihinin Ülkemizde  sergilenen ve mozaik alanında tek ve büyük müzedir.

1700 metrekarelik mozaik ile Dünyanın 2. Büyük Mozaik Müzesi olma özelliğini taşımaktadır. Burada gerek sergilenen eserler ve gerekse müzenin yapısal özelliği oldukça dikkat çekmektedir. Burada yaklaşık 2 bin yıllık mozaikler sergilenmektedir. Bu sergilenen mozaikler içinde en dikkat çekeni ise “Çingene Kızı” mozaiğidir.

Dünyanın 2. Büyük Mozaik Müzesi

Bu müze, mozaik ve arkeoloji müzeleriyle sergi ve konferans salonu olmak üzere 3 farklı bloktan oluşmaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu müzeyi ziyaret edin. Bu müze ülkemiz tarihinde oldukça önemli bir yere sahiptir.

      Zeugma Mozaik Müzesi Giriş Ücreti 2022 Yılı        

Giriş Ücreti 65 TL (2022 Yılı)

Müze Kart Geçerlidir.

Eğer Müzekartınız varsa bir yıl içinde 2 kez,

Plus Müzekart (Müzekart+) sahibiyseniz sınırsız ziyaret edebilirsiniz.

Müze Dükkanında Müze Karta %10 indirim var

              Zeugma Mozaik Müzesi Ziyaret Saatleri          

Yaz Dönemi: 1 Nisan – 1 Ekim tarihleri arasında 08.00 – 19.00 saatleri arası,

Kış Dönemi: 1 Ekim – 1 Nisan tarihleri arasında 08.00 – 17.00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği, Müze ve Ören yerlerine girişlerde uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönergenin 10.Maddesine göre; Müze ve ören yerleri dini bayramların birinci günü saat 13:00’e kadar kapalıdır.

                    Zeugma Mozaik Müzesi Nerede?                  

Gaziantep ilinin Şehitkamil ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Müze Şehitkamil ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi Hacı Sani Konukoğlu Bulvarı üzerinde bulunur

              Zeugma Mozaik Müzesi’ne Nasıl Gidilir?        

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Gaziantep Merkez’den yürüyüşle yarım saatlik bir uzaklıkta bulunmaktadır. Daha hızlı gitmek isteyen kişiler Gaziantep merkezden dolmuşlara, minibüslere ya da taksilere binerek 10 dakika da bu müzeye ulaşabilir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.