Zeytintaşı Mağarası Tabiat Anıtı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Zeytintaşı Mağarası Tabiat Anıtı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Zeytintaşı Mağarası Tabiat Anıtı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri – Mağaranın oluşumu ve Tarihçesi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Mağara, Antalya ilinin Serik ilçesinde Akbaş Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Oluşum açısından incelendiğinde Karstik bir mağaradır. 1997 yılında taş ocağı işletmek amacıyla açılan bir galeri esnasında bulunmuştur. 2013 yılında yapılan çalışmalar sonucunda tabiat anıtı olarak ilan edilmiştir.

14 metre derinliğinde Çift katlı bir mağaradır. Mağaranın üst katı 136 m uzunluğunda, alt katı 97 metre uzunluğundadır.

Tek galeriden oluşan mağara sütunla ile salon ve odacıklara ayrılmıştır. Bazen yarım metreye ulaşan sarkıt, likit ve sütunların yanı sıra damlataş oluşumları, küçük göletler bulunuyor. Mağaranın en önemli detayı ise, Mağaranın Hala canlı olması ve oluşumu devam etmesidir.

 Gelişimleri devam eden mağarayı mutlaka görmelisiniz.

Not: Fotoğraf çekmenin yasak olduğunu belirtelim.

         Zeytintaşı Mağarası Tabiat Anıtı Giriş Ücreti     

Tam …………: 22 TL

İndirimli…….:11 TL

                       Tabiat Anıtı Ziyaret Saatleri                       

Mağara, 08.30 – 17.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

   Zeytintaşı Mağarası Tabiat Anıtı’na Nasıl Gidilir?   

Mağara, Antalya ilinin Serik ilçesinde Akbaş Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Mağaranın bulunduğu yere herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor. En yakın olarak Serik İlçe otogarından kalkan Akbaş Köyü araçları ile yakın bir konuma kadar gelebilirsiniz.

Şahsi aracı ile Gidecekler; altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile ulaşım sağlayabilirler.

                  Yol Tarifi / Google Haritalar                        

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.