Zigana Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir 2023 – 2024 Yılı Fiyatlar

Zigana Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir 2023 – 2024 Yılı Fiyatlar

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Zigana Kayak Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Fiyatlar ve Konaklama İmkanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Zigana Kayak Merkezi Hakkında;               

Zigana Kayak Merkezi, Gümüşhane’nin Torul ilçesinin Zigana Köyü sınırları içinde yer almaktadır. Zigana Geçidi’ne 3 km mesafededir. Kayak merkezi Gümüşhane’ye 40 kilometre mesafededir.  Kayak merkezi Karadeniz’in Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alır. Tesisin uzunluğu 661 metredir. Saatte 843 kişilik bir kapasiteye sahiptir.

Bu kayak merkezinin büyük bir kısmı ormanla kaplıdır. Kar kalınlığı ise 100 cm ile 150 cm arasındadır. Bu kalınlığı sezon boyunca koruduğu söylemektedir. Tesisteki kayak alanları 1.900 ile 2.500 metre yükseklikte bulunmaktadır. Pistin genişliği 100 – 200 metre arasında olup, yüzde 20’lik bir meyile sahiptir.  Ortalama kar kalınlığı ise 1 ile 1,5 metre arasında değişir. Zigana Kayak Merkezinde 1 adet teleski bulunmaktadır. Ayrıca 1 adet de baby lift tesisi yer almaktadır.

Kayak merkezinde kayak malzemeleri bulunmaktadır. Kayak yapmasını bilmeyenler için ders veren hocalar mevcuttur. Kayak merkezinde Aralık ayında başlayan kayak sezonu Nisan ayına kadar devam etmektedir.

                Zigana Kayak Merkezi Konaklama               

Kayak merkezinde konaklama amaçlı bir kayak oteli mevcuttur.  Bunun dışında Bulgalov evleri, restoran bulunmaktadır. Restoran yıl boyunca hizmet vermektedir. Gümüşhane ve Trabzon’a olan mesafesinden dolayı günü birlik olarak Kayak Merkezine gelip kayak yapmanın keyfine varabilirsiniz.

       Zigana Kayak Merkezi 2023 – 2024 Fiyatları       

  • Sınırsız skipass (Kişi başı 300 TL)
  • Kayak takımı kiralama (Kişi başı 250 TL)
  • Snowboard kiralama (Kişi başı 300 TL)
  • Kızak kiralama (Kişi başı 100 TL)
  • Kar motoru turu (Kişi başı 1200- 2000 TL) yapılacak olan tura göre değişiklik göstermektedir.

  İletişim Numarası:0(456) 629 10 04

             Zigana Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?           

Zigana Kayak Merkezi, Gümüşhane’nin Torul ilçesinin Zigana Köyü sınırları içinde yer almaktadır. Tesis Gümüşhane’ye 40 kilometre mesafededir. Zigana Kayak Merkezi’ne hususi aracınızla, otobüs ile, havayolu ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi aracınız ile gelmek istiyorsanız ulaşımda kullanılabilecek yollar asfalttır ve oldukça bakımlıdır. Tabelaları takip ederek Gümüşhane – Trabzon yolunun 60. Kilometresinde bulunan Zigana Geçidi’ni geçtikten sonra doğu yönünde 3,5 km sonra kayak merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehirlerarası otobüs ile gelenler Gümüşhane Otogarında indikten sonra otogardan kalkan tur otobüsleri sayesinde kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Uçakla yolculuk yapacak olanlar ise Trabzon Havaalanı’na indikten sonra 60 km mesafede olan kayak merkezine havaalanından servis imkânı bulunmaktadır. Aynı şekilde serviler ile dönüş yapıp havaalanına ulaşım sağlanmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.