Zonguldak Kapuz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri

Zonguldak Kapuz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Zonguldak Kapuz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                             Zonguldak Kapuz Plajı                          

Kapuz Plajı, Zonguldak şehir merkezinde yer almaktadır. Şehirde denize girmek için tercih edilen yerler arasında ilk sıradadır. Kapuz Plajı 180 metre uzunluğa ve 25 metre genişliğe sahiptir. Bu Plaj, Zonguldak Belediyesi tarafından işletilmekte olan bir halk plajıdır. Yeşille mavinin buluştuğu plaj, kumdan bir sahile sahiptir.  Karadeniz Bölgesinin genelinde olduğu gibi plaj devamında ormanla içieçedir. Karadeniz’deki 7 mavi bayraklı plajdan biri olmasının yanı sıra Zonguldak’taki tek mavi bayraklı plaj olma özelliğine sahiptir. Kapuz Plajı, 2015 yaz sezonunda mavi bayrak ile ödüllendirilmiştir. Plaj Zonguldak’ta denize girmek için en çok tercih edilen yerdir ve oldukça kalabalık olmaktadır. Çocuklu aileler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Plaja ilgi gösterilmesinin sebebi dönem dönem etkinliklerin düzenlenmesidir.

                   Kapuz Plajı Giriş Ücretleri 2022                 

Bu plaja giriş ücreti 5TL‘dir.

Eğer şemsiye kiralamak isterseniz ücreti 10 TL dir. Plajda Cankurtaran ve ücretsiz yelek hizmetleri ücretsiz şekilde sağlanmaktadır.

                               Kapuz Plajı Nerede?                              

Bu Plaj Zonguldak Kent merkezine bağlı Yeşil Mahallesinde yer almaktadır. Bu plaj Uzunkum Caddesi ve Kapuz Caddesi birleşiminde yer alır. Şehrin doğu tarafında yer alan Kapuz Plajı’nın Zonguldak Otogarına yaklaşık olarak 4 km uzaklıkta yer almaktadır.

 

                          Kapuz Plajına Nasıl Gidilir?                     

Kapuz Plajı’na ulaşım son derece rahattır.  Hususi aracınızla, şehirlerarası otobüsler ve minibüsler ile ulaşabilmeniz mümkündür. Sahil yolunu kullanan minibüslerle plaja ulaşmak mümkündür.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments