Zonguldak Kapuz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Zonguldak Kapuz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Zonguldak Kapuz Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? Zonguldak Gezilecek Yerler?  hakkında bilgiler vereceğiz.

                           Zonguldak Kapuz Plajı                      

Kapuz Plajı, Zonguldak şehir merkezinde yer almaktadır. Şehirde denize girmek için tercih edilen yerler arasında ilk sıradadır. Kapuz Plajı 180 metre uzunluğa ve 25 metre genişliğe sahiptir. Kapuz Plajı, Zonguldak Belediyesi tarafından işletilmekte olan bir halk plajıdır. Yeşille mavinin buluştuğu plaj, kumdan bir sahile sahiptir.  Karadeniz Bölgesinin genelinde olduğu gibi plaj devamında ormanla içieçedir. Karadeniz’deki 7 mavi bayraklı plajdan biri olmasının yanı sıra Zonguldak’taki tek mavi bayraklı plaj olma özelliğine sahiptir. Kapuz Plajı, 2015 yaz sezonunda mavi bayrak ile ödüllendirilmiştir. Plaj Zonguldak’ta denize girmek için en çok tercih edilen yerdir ve oldukça kalabalık olmaktadır. Çocuklu aileler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Plaja ilgi gösterilmesinin sebebi dönem dönem etkinliklerin düzenlenmesidir.

OKUMALISIN  Anakaris Suyu (İçmesi) Nerede - Nasıl Gidilir?

                     Kapuz Plajı Giriş Ücretleri                

Bu plaja giriş ücreti 3 TL’dir.

Eğer şemsiye kiralamak isterseniz ücreti 10 TL dir. Plajda Cankurtaran ve ücretsiz yelek hizmetleri ücretsiz şekilde sağlanmaktadır.

                            Kapuz Plajı Nerede?                        

Kapuz Plajı Zonguldak Kent merkezine bağlı Yeşil Mahallesinde yer almaktadır. Bu plaj Uzunkum Caddesi ve Kapuz Caddesi birleşiminde yer alır. Şehrin doğu tarafında yer alan Kapuz Plajı’nın Zonguldak Otogarına yaklaşık olarak 4 km uzaklıkta yer almaktadır.

 

                       Kapuz Plajına Nasıl Gidilir?              

Zonguldak Kapuz Plajı’na ulaşım son derece rahattır.  Hususi aracınızla, şehirlerarası otobüsler ve minibüsler ile ulaşabilmeniz mümkündür. Sahil yolunu kullanan minibüslerle plaja ulaşmak mümkündür.

OKUMALISIN  Bodrum Gündoğan Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.