Zonguldak Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Zonguldak Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Zonguldak Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

      Zonguldak Kent Ormanı Hakkında Bilgiler        

Kent Ormanı, Zonguldak şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan bu yer, Yoğun iş temposundan uzaklaşıp doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin güzel vakit geçirebileceği bir yerdir.

Özellikle hafta sonları yoğun olan Kent Ormanı, Piknik yapmak, Yürüyüş yapmak ve stres atmak için tercih edilen alanlardandır. İl merkezine yakın olması sebebiyle de ilgi görmektedir. Ateş yakmanın serbest olduğu bu yerde herhangi bir tesis bulunmuyor, bu yüzden bu doğal ortama gelirken size lazım olacak her detayı düşünerek gelmelisiniz. Piknik yapmak için masalar bulunuyor.

Zonguldak Kent Ormanında Çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, seyir terası, Çadır kamp kurmak isteyenlere uygun alanlar bulunuyor. Orman içinde çok sayıda çam ağacı ve endemik bitki türü yer almaktadır. Bu sessiz sakin alanda en güzel yapılacak etkinlik ise yürüyüş olacaktır, kuş sesleri eşleğinde yürümek ayrı bir güzellik olmaktadır.

OKUMALISIN  Gölbaşı Piknik Alanı - Arifiye Gölbaşı Park Nerede - Nasıl Gidilir

            Zonguldak Kent Ormanı Giriş Ücreti       

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Araç ile Girecekler otopark ücreti ödüyor.

      Zonguldak Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir?     

Kent Ormanı, Zonguldak şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan bu yere gidebilmek için şahsi aracınız olması gerekiyor, herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor. Zonguldak il merkezinden, Zonguldak-Çaycuma yoluna saparak gitmelisiniz, bu yol sizi Tasmacı – Elvanpazarcık yol ayrımına kadar götürüyor, bu yol ayrımından dönerek Elvan Pazarcık yoluna doğru devam ettiğinizde yol sizi Kent Ormanı’na kadar götürecektir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.