Burdur Çerçin İçmesi Nerede Nasıl Gidilir – Burdur 2024

Burdur Çerçin İçmesi Nerede Nasıl Gidilir – Burdur 2024

 Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Burdur Çerçin İçmesi Nerede – Nasıl Gidilir? Burdur’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

Burdur Çerçin İçmesi

Burdur ilinin Merkez ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Gökçebağ Köyünde bulunmaktadır. Gökçebağ Köyüne yürüme mesafesindedir. Burdur il merkezine ise yaklaşık olarak 12 km dir. Kentin kuzeydoğusunda bulunmaktadır.

Bu İçme suyunun sıcaklığı 16°C dir. Halk arasında Çerçin Suyu olarak da bilinir. Bu kaynak Sodalı soğuk sular grubuna dahildir. İçeriğinde sülfat olması sebebiyle aktığı yerde kırmızı bir tortu tabakası bırakmaktadır. Halk tarafından büyük ilgi duyulmasına karşın, kaynak üzerinde hiçbir tesis yoktur. Kaplıca suları Mide, bağırsak, karaciğer ve böbrek hastalıklarında yararlıdır.

             Burdur Çerçin İçmesi Nerede?             

Çerçin İçmesi, Burdur ilinin Merkez ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Merkeze bağlı Gökçebağ Köyünde bulunmaktadır. Gökçebağ Köyüne yürüme mesafesindedir. Burdur il merkezine ise yaklaşık olarak 12 km dir. Kentin kuzeydoğusunda bulunmaktadır.

             Burdur Çerçin İçmesi’ne Nasıl Gidilir?             

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Burdur merkezden Gökçebağ Köy minibüsleri ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Burdur merkezden Armağan İlci Blv. ve Isparta Burdur Yolu/D330/D650 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.