Anasayfa / Ege Bölgesi / Bornova Küçük Park Nerede-Nasıl Gidilir?

Bornova Küçük Park Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Bornova Küçük Park Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Bornova Küçük Park

Küçük Park, İzmir ilinin Bornova ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 9 km mesafede yer almaktadır. Bornova ilçesine bağlı Kazım Dirik mahallesi sınırları içerisindedir. Büyük Park ile birbirine çok yakındır. Bu park özellikle gençlerin zaman geçirdiği ve eğlendiği bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük Park’ta eğlence mekânlarının yanı sıra fast food ürünlerinden yöresel yemeklere kadar değişik lezzetlerin bulunduğu onlarca restoran bulunmaktadır.

Son dönemlerde parkta büyük bir restore çalışması yapılmıştır. Bu sayede daha yeşil bir görünüme kavuşturuldu. Meydan ve yollarda yapılan düzenlemeler sayesinde de vatandaşların rahat hareket edebileceği bir alan haline getirilmiştir. Çalışmalar sonucunda alanın meydan olarak kullanılan bölümü 866 metrekareden 2 bin 800 metrekareye çıkartıldı. Küçük Park yenileme projesi kapsamında, bölgenin bazı bölümleri motorlu araç girişine kapatılarak sadece yayalar için düzenlendi. Proje kapsamında 24 bisiklet park yeri de kullanıma hazır hale getirilmiştir.

OKUMALISIN  Limyra Antik Kenti Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Bornova Küçük Park Nerede?

Küçük Park İzmir ilinin Bornova ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 9 km mesafede yer almaktadır. Bornova ilçesine bağlı Kazım Dirik mahallesi sınırları içerisindedir. Büyük Park ile birbirine çok yakındır.

Küçük Park Nasıl Gidilir?

Küçük Park’a toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gidecekler İzmir veya Bornova merkezden minibüs ve otobüs ile ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca Bornova’ya metro ile de ulaşım sağlanmaktadır. İzmir’in birçok ilçesinden Bornova’ya otobüs seferleri yapılmaktadır.

Hususi araç ile gelmek isteyenler İzmir merkezden D300 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir