Aliağa Polis Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Aliağa Polis Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Aliağa Polis Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Aliağa Polis Plajı Hakkında Bilgiler              

Aliağa Polis Plajı, İzmir ilinin Aliağa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir’den 66 km uzaklıkta Yalı Mahallesi bölgesinde bulunmaktadır. Plajın yaklaşık olarak 4 km uzunluğu bulunmaktadır. Askeri Kamp, Halk Plajı, Polis Plajı ve Özel İşletmelerin bulunduğu plaj yöre halkı tarafından en çok tercih edilen yerlerdendir. Kamuya tahsis edilen yerler plajın büyük bir bölümünü kaplaması nedeniyle halka açık olan yerler sınırlıdır. Kamu çalışanları giriş ücretini ödedikten sonra girip yararlanabiliyor.

                        Polis Plajı Hakkında Bilgiler                       

Plaj iri taneli kumdan oluşmaktadır. Denizin sığ olmasında dolayı Burası özellikle çocuklu aileler tarafından ilgi görmektedir.  Kamu çalışanları Giriş Ücretini ödedikten sonra rahatlıkla kullanabiliyor. Kendine ait Otoparkı bulunuyor.  Ayrıca kent merkezinden ve çevre illerden günübirlik gelen turistleri ağırlamaktadır.

Polis Plajında bulunan ağaçlık alanda Piknik & Mangal yapabilirsiniz.

Aliağa Polis Plajına Kimler Girebilir?

Bu Plaja genel olarak kamu çalışanları girebilmektedir.

                    Polis Plajı’nda Piknik Yapılır mı?           

Evet, Belirli bir ücret karşılığında Masa kiralıyorsunuz. Hem denize girip hemde Mangal – Piknik yapabilirsiniz.

              Aliağa Polis Plajı Giriş Ücreti 2023 Yılı            

Plaja Giriş Kişi Başı 70 TL (2023 yılı)

                     Şemsiye & Şezlong Ücretleri                          

2022 yılı itibari ile 2 şezlong 1 şemsiye 70 TL

                       Aliağa Polis Plajı’na Nasıl Gidilir?               

İzmir ilinin Aliağa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir’den 66 km uzaklıkta Yalı Mahallesi bölgesinde bulunmaktadır.

Aliağa Polis Plajı’na Toplu Taşıma ile Gidecekler; Şehir Merkezinden sürekli olarak şehir içi minibüsler çalışmaktadır. Plaj yazan minibüslere binmelisiniz.

Aliağa Plajına gitmenin En kolay yolu; İZBAN’ın Aliağa istasyonu önünden kalkan ve Plaja kadar Giden Şehir içi Minibüsüne (Plaj Yazan) binmelisiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.