Bodrum Gümüşlük Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler

Bodrum Gümüşlük Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Bodrum Gümüşlük Nerede – Nasıl Gidilir – Gezilecek Yerler – Ne Yenir – Neler Yapılır hakkında bilgiler vereceğiz.

                              Gümüşlük Nerede?                                 

Gümüşlük, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir mahalledir. 2012 yılına kadar Bodrum ilçesine bağlı bir köyken, 2012 yılında Muğla’nın büyükşehir olmasıyla birlikte mahalle statüsü almıştır

                      Gümüşlük Hakkında Bilgiler                     

Antik çağdaki Myndos kentinin bulunduğu bölge üzerine kurulmuş olan Gümüşlük, Myndos Kentinin bağımsız olduğu yıllarında bastırdığı gümüş madeni paralar bulunmuştur. Ve bir inanışa göre Mahallenin isminin de buradan geldiği söylenmektedir.

Gümüşlük mahallesi, kilisesi, sarnıç ve çeşmeleri, antik mezarları, koyları, surları ve değirmenleriyle görülmeye değer bir yerdir. Gümüşlük aynı zamanda, sahip olduğu doğal limanı ve denizi ile tekne ve yatların vazgeçilmez adresidir. Gümüşlük, Bodrum yarımadasının en gözde tatil yerlerinden birisidir. Huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için tercih edilmesi gereken yerlerdendir.

Gümüşlük, Bodrum’un en güzel koylarına sahip olmasıyla bilinmektedir. Berrak denizi, sessiz doğasıyla vazgeçilmez tatil adresidir. Gümüşlük beldesi, dalış aktiviteleri için çok sık tercih edilen bir bölge. Bodrum Limanı’ndan kalkan tekneler ile dalış yapmak için buraya gelmektedir.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, İlk defa 2004 yılında yapılan ve her yıl Ağustos-Eylül ayları arasında düzenlenen kültür-Müzik etkinliklerinden birisidir. Tatil dönemi olarak bu ayları seçerseniz, bu güzel festivale katılma fırsatı yakalayabilirsiniz. Gümüşlükte klasik müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

             Bodrum Gümüşlük Gezilecek Yerler?              

-Eski Karakaya Köyü Gezimiz İçin Tıklayın 

-Tavşan Adası Gezimiz İçin Tıklayın 

-Myndos Antik Kenti Gezimiz İçin Tıklayın 

-Yel Değirmeni Gezimiz İçin Tıklayın 

-KadıKalesi Gezimiz İçin Tıklayın 

-Dibeklihan ve Kültür Sanat Köyü Gezimiz İçin Tıklayın 

-Gümüşlük Plajı Gezimiz İçin Tıklayın 

                   Bodrum Gümüşlükte Ne Yenir?                    

Gümüşlük beldesine gelip TEK balık yemeden gitmemelisiniz, Gümüşlük Beldesinin muhteşem doğası eşliğinde, beldede tutulan leziz balıkları yeme fırsatı sizleri bekliyor. Yine belde de bulunan restoranlarda kahvaltı yapmalısınız, ev yapımı reçellerin kokusu inanılmazdır.

              Bodrum Gümüşlük’e Nasıl Gidilir?                 

Gümüşlük, Milas Bodrum Havalimanı’na 60 km, Bodrum’a 25 km, Turgutreis’e 7 km uzaklıkta bulunuyor.

Kendi özel aracınızla gelecekseniz, Turgutreis tarafına karayolundan giderken sağda Gümüşlük tabelalarını takip ederek Gümüşlükte olabilirsiniz.

Minibüsle gelecekler, Bodrum İlçeler Otogarı’ndan gün boyunca sık aralıklarla seferlerin düzenlendiği Gümüşlük minibüsleri ile beldeye ulaşabilirsiniz.

Yaz Döneminde, Bodrum merkezden her 15-20 dakikada bir Gümüşlük-Bodrum minibüs seferleri düzenleniyor.

Milas Havaalanından, HAVAŞ ile Bodrum şehir merkezine yolculuk, trafiğe bağlı olarak yaklaşık 45 dakika sürüyor ve bilet ücreti 17,50 TL.

Bodrum merkezinden Gümüşlük’e taksi ücreti yaklaşık 80 TL, Bodrum Milas Havaalanından Gümüşlük’e taksi ücreti ise yaklaşık 105 TL.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments