Datça Kargı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Datça Kargı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Datça Kargı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Datça Kargı Koyu Nerede?                          

Muğla ili Datça ilçesi iskele mahallesi sınırında bulunan Kargı Koyu, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Muhteşem doğası, muazzam manzarası, havası ve temiz deniziyle sizlere mükemmel bir tatil keyfi sunmaktadır.

Datça ilçe merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta yer alan Koy, Ege bölgesinin en güzel koylarından biridir. Kargı Koyu’nda a yeşil ve mavi bütünleşmiş bir durumdadır.

                 Datça Kargı Koyu Hakkında Bilgiler             

Kargı Koyu, Datça’nın Cennet koylarından biri desek yanılmayız. Etrafı dağlarla çevrilidir. Deniz ve orman iç içedir. Kargı Koyunun en önemli özelliği, kuzey rüzgarlarına kapalı olmasıdır. Bu özelliği rüzgârlı havalarda denizin sakin ve daha ılık olmasının sağlıyor.

Bir yandan deniz, kum ve güneş keyfi yaşarken öte taraftan mis gibi kokan meyve ağaçları içinde doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz bir yerdir. Doğası bozulmamış olması koya oldukça ayrı bir renk katmaktadır.

Kargı Koyu’nun kalabalık olması merkeze yakın olması ve doğal güzelliğidir. İlçe merkezine yürüyerek yarım saatlik bir mesafede. Özellikle güneşin doğusunu izlemek için saban erken saatlerinde yürüyerek gelen turistleri göreceksiniz.

Datça’nın birçok yerinde olduğu gibi Kargı’da da her yerden denize girebiliyor, sahilde güneşlenebiliyorsunuz. Tatlısu ile tuzlu suyun buluşup karışmadığı muhteşem bir denizi var. Kaynak suyu akıyor ancak denizi efsane bayılacaksınız. Sahile giriş kısmında Okaliptüs ağaçlarıyla kaplı bir alan var, hemen oradaki sahilden denize girebilirsiniz. Burada belediyeye ait soyunma kabini var

Koya gelmeden önceki tepede yer alan Restoran’ın sahilde Kafeteryası var, yiyecek, içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İşletmenin önünde şezlong ve şemsiyeleri kiralanabiliyor.

Kargı Koyu’na sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Buraya gelmişken tekne turlarıyla Datça’nın diğer koylarını da gezebilirsiniz.

                        Datça Kargı Koyu Giriş Ücreti                   

Giriş ÜCRETSİZDİR.

İşletmelerin olduğu yerlerde Şemsiye & Şezlong kiralayarak denize girebilirsiniz.

İsterseniz de Kendi imkanlarınız ile müsait bir yerde Kamp Sandalyesi ve Havlunuzu sererek keyfini çıkartabilirsiniz.

                     Datça Kargı Koyu Nasıl Gidilir?                    

Muğla’nın Datça ilçesine bağlı bir tatil yeridir.

Datça ilçe merkezine yaklaşık 2,5-3 km arasında bir uzaklığı bulunur. Datça merkezden yürüyerek 30 dakikada ulaşabileceğiniz gibi buraya giden servislerde bulunmaktadır. Bu servislere binerek 5 dakikalık bir yolculuktan sonra koya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havayoluyla gelenler, havaalanına indiğiniz de Datça’ya toplu taşıma maalesef ki bulunmuyor. Önce Marmaris’e gelmeniz gerekmektedir. Marmaris’e toplu taşıma ile gidip her saat başı kalkan Datça otobüslerini binerek ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.