Apollon Tapınağı Nerede – Nasıl Gidilir?

Apollon Tapınağı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Apollon Tapınağı Nerede – Nasıl Gidilir? – Antalya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Apollon Tapınağı-Side

Apollon Tapınağı Antalya ilinin Manavgat ilçesine bağlı Side beldesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Antalya merkeze yaklaşık olarak 76 km mesafededir. Manavgat ilçe merkezine ise 7 km mesafede bulunur.

Side Apollon Tapınağı Roma döneminde inşa edilmiştir. Tam olarak Roma Barışı olarak bilinen döneme denk gelmektedir. Tapınak Side kentinin baş tanrılarından olan ışık, güzellik ve sanat tanrısı Apollon’a adanarak yapılmış ve ismini de buradan almıştır.

Tapınak dikdörtgen planlı olarak inşa edilmiştir.  Korint başlıklı sütunların bulunduğu ve Side’nin önde gelen simgesel yapılarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dikkat çeken mimarisi etkisiyle yerli yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tapınak 1982-1990 yılları arasında restore edilmiştir.

Apollon Tapınağı Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Side Apollon Tapınağı haftanın her günü 08:00-19:00 saatleri arasında açık konumdadır. Fakat bu durum kış mevsiminde değişmektedir. Kışın saat 17:00’e kadar açıktır. Tapınağa girirş için herhengi bir ücret ödenmemektedir.

OKUMALISIN  Datça Kent Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Apollon Tapınağı Nerede?

Apollon Tapınağı, Antalya ilinin Manavgat ilçesine bağlı Side beldesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Antalya merkeze yaklaşık olarak 76 km mesafededir. Manavgat ilçe merkezine ise 7 km mesafede bulunur.

Apollon Tapınağı Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için hususi aracınız ya da toplu taşıma araçları kullana bilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Antalya’dan Manavgat’a giden arabalar ile Manavgat’a ulaşıp Manavgat’tan Side’ye giden minibüs ve otobüsler ile Side Apollon Tapınağına ulaşabilirsiniz.

Antalya merkezden hususi araç ile gelmek isteyenler Mersin – Antalya Yolu/D400 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.