Aydın Efeler Gençlik Kampı Nerede – Nasıl Gidilir?

Aydın Efeler Gençlik Kampı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Aydın Efeler Gençlik Kampı Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp Alanı ve Aktiviteler hakkında bilgiler vereceğiz.

               Aydın Efeler Gençlik Kampı Nerede?              

Efeler Gençlik Kampı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Her yıl düzenlenen Gençlik kampları, 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin için düzenlenmektedir. Aydın ilinde Bulunan Kamp merkezi Aydın iline 70 km uzaklıktaki Kuşadası Davutlar mevkiindedir.

          Efeler Gençlik Kampı Hakkında Bilgiler            

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen gençlik kampları için başvurular 15 Nisan’da başlamaktadır. 15 Nisan-15 Temmuz Arasına online olarak kayıt yapabilirsiniz.

Kampa katılan Gençlerin, çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir yaz dönem yaşıyorlar. Kamplar, ücretsiz olup katılacakların ulaşım dâhil bütün ihtiyaçları Bakanlık tarafından karşılanmaktadır. 6 gün süren Kamplarda kız ve erkek dönemleri ayrı ayrıdır. Yaş şartının uygun olması koşulu ile Mavi (Deniz) ve Yeşil (Doğa) kamplarına sadece birer kez katılabiliniyor.

Kamp başvurularının değerlendirilmesinde;

a) Aile aylık net geliri asgari ücret altında olanlara,

c) Gençlik merkezi üyelerine,

d) Kamplarımıza katılmak amacıyla iki yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara,

e) Yaşadığı şehrin köy ve kırsalında ikamet edenlere, kamp atamalarında öncelik tanınacaktır.

Şehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa atamaları doğrudan gerçekleştirilecektir.

Kamp kapasitesi 176 kişidir. Kamp 3 kişilik bungalovlardan oluşmakta olup içlerinde duş, tuvalet ve dolaplar bulunmaktadır. Ayrıca kampta voleybol, basketbol, tenis, badminton, mini futbol, masa tenisi aktivelerinin yapılabileceği sahalar ile amfi tiyatro ve yüzme havuzu bulunmaktadır.

Kampta, El sanatları, Tiyatro, Müzik, Halk Oyunları, Deniz Aktiviteleri, Spor Aktiviteleri, Geziler yapılmaktadır. Kampa katılacak gençler yanlarında kişisel giysilerini (şapka, eşofman, gözlük, şort, mayo, havlu, terlik, güneş kremi, vb.) ile temizlik malzemelerini beraberinde getirmeleri uygun görülmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.