Büyük Çakıl Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023 – Antalya

Büyük Çakıl Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023 – Antalya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Büyük Çakıl Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                         Büyük Çakıl Plajı Nerede?                          

Antalya İlinin Kaş İlçesi’nde yer almaktadır. Büyük Çakıl Plajı Kaş İlçe merkezinin 1.750 metre doğu tarafında yer almaktadır. Merkeze yaklaşık olarak 1,5 km uzaklıktadır.  Yaklaşık olarak 50 metre uzunluğunda olan plaj oldukça temiz şeffaf suyuyla ve koyun doğal güzellikleri gelen herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. Koyun içinde soğuk su kaynağı olduğu için suyu soğuktur.

En sıcak havalarda bile Büyük Çakıl Plajı’nda deniz suları yerli yabancı gelen tüm turistlerin serinlemesini sağlıyor. Plaj Yaklaşık 800 – 1000 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Ayrıca plajın ziyaretçileri için özel otoparkı da bulunmaktadır. Plajda akşam saat 18:00’a kadar cankurtaran hizmeti de verilmektedir.

Büyük Çakıl Plajı adından da anlaşıldığı gibi çakıllıdır.

Çakıllı olmasından dolayı palet ve deniz ayakkabılarınızı veya terliklerinizi yanınıza almayı unutmamanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca deniz sularının berrak olmasından dolayı gözlüğünüzü yanınıza almayı unutmayınız. Bu sayede denizin dibini ve balıkları görmenin keyfine varacaksınız. Plaj kısmı çakıllarla kaplı olsa da denizin iç kısmı genel olarak kum zemin olma özelliğine sahiptir.

Özel işletmelerin yeme içme hizmeti verdiği koyda restoran hizmeti mevcuttur. Yemeğinizi isteğe göre plajda veya restoranın gölgesinde yiyebiliyorsunuz. Restoran bölümünün arka tarafında konaklamak amaçlı bungalovlar bulunmaktadır. Bungalov evleri her bütçeye uygun fiyatları ile rağbet görmektedir. Bunun dışında merkeze yakın olması da burayı kalmak için cazip hale getirmektedir.

                           Büyük Çakıl Plajı Giriş Ücreti                    

Giriş ücretsizdir.

Plaj’da bulunan işletme tarafından Şemsiye – Şezlong kiralayabilirsiniz. İsterseniz Kendinizin getirdiği Şemsiyeyi uygun bir alana kurup denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

                    Büyük Çakıl Plajı’na Nasıl Gidilir?                      

Büyük Çakıl Plajına şehir merkezinden karayolu ile ulaşım vardır. Hususi aracınızla veya otobüslerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Andifli Mahallesi Hükümet Caddesinden gidilir. Jandarma binasının önünden geçen asfalt yolu takip ederek özel aracınızla rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Antalya-Fethiye ile Antalya –Kaş arası Otobüs hatları Büyük Çakıl Plajının yakınından geçmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.