Kumluk Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024, Datça – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kumluk Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti,  Şemsiye – Şezlong Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kumluk Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024, Datça – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kumluk Plajı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti,  Şemsiye – Şezlong Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

              Kumluk Plajı Nerede?           

Plaj, Muğla ilinin Datça ilçesi merkezinde yer almaktadır. Plaj, Kazım Yılmaz İlkokulunun yanından başlayarak Cumhuriyet Meydanına kadar devam eder.

Datça Merkez’de denize girebileceğiniz güzel plajlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sahili tamamen kumdan oluşmaktadır. Deniz bu noktada sığ bir yapıya sahiptir ve yavaş yavaş derinleşmektedir. Özellikle çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için oldukça ideal bir plajdır.

Mavi Bayrak sahibi olan Plaj, yaz aylarında bir hayli kalabalık oluyor. Belediye tarafından sağlanan duş, kabin, cankurtaran hizmetleri bulunmaktadır. Yaz aylarında kalabalık oluyor. Yer bulabilmek için erken gitmenizi tavsiye ederim.

Kumluk Plajı

Kumluk Plajı

Plajın yanında Kumluk Yolu var, trafiğe kapalı, yol boyunca çok sayıda yeme-içme ve konaklama tesisi var. Plajın birçok yerinde bu tesislere ait şezlong, şemsiyeler bulunmaktadır. Plaja gelmek için en uygun mevsimler Nisan ve Ekim ayları arasıdır.

Not: Plaj, akşam 17.30 dan sonra plaj yanındaki restoran ve cafeteryalar kumluk plajini servisleri için masa sandalye atarak kullanmaktadır. Bu yüzden akşam saatlerinde çok rahat denize giremiyorsunuz.

                 Kumluk Plajı Giriş Ücreti                   

Plaj Giriş Ücreti olarak mekanlara ait bölümleri kullanıyorsunuz. O yer de oturup bir şeyler yiyip içtiğiniz takdirde ücret alınmıyor.

                       Kumluk Plajı’na Nasıl Gidilir?                    

Plaj, Muğla ilinin Datça ilçesi merkezinde yer almaktadır. Plaj Kazım Yılmaz İlkokulunun yanından başlayarak Cumhuriyet Meydanına kadar devam eder.

Plaj’a gelmek isteyenlerin öncelikle Datça merkezine gelmesi gerekmektedir. Datça’ya karayolu, denizyolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Plaj şehir merkezine yürüme mesafesidir.

Kumluk Plajı

Kumluk Plajı

Kara Yolu ile Gidecekler….

Datça’ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris-Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır.

Hava Yolu ile Gidecekler….

Dalaman Havalimanı ile Datça arası ise toplam 178 km. Dalaman havaalanından 1 Haziran – 15 Ekim tarihleri arasında tarifesiz seferler ile karşılıklı 4-6 kez yolcu transferi yapılmaktadır.

Deniz Yolu  ile Gidecekler….

Datça – Bodrum arasında yaz aylarında, düşük sezonda her gün sabah ve akşamüstü olmak üzere günde karşılıklı iki feribot seferleri yapılmaktadır.  Yaz aylarında ise her gün karşılıklı 4 feribot seferi yapılmaktadır. Deniz yolculuğu yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

Feribot yolculuğu yaklaşık iki saat sürer. Feribot yolcuları için Datça ile Körmen Limanı arasında servis otobüsü vardır.  Feribotlara yolcular dışında bisiklet, motosiklet, otomobil ve karavan da alınıyor. Ancak, aracınız varsa önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

            Datça’nın Bazı Yerlere Uzaklıkları              

  • Datça Marmaris’e 70 km,
  •  Muğla’ya 125 km,
  • İzmir’e 330 km,
  • Ankara’ya 708 km,
  • İstanbul’a 882 km
  • Antalya’ya ise 394 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.