Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
276
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Suudi Arabistan Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz ile Suudi Arabistan ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Suudi Arabistan’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Suudi Arabistan Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki Turan Emeksiz üzerinde bulunmaktadır.

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Hafta içi her gün saat 09.00 – 16.00 arası hizmet vermektedir.
Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Turan Emeksiz Sok No:6, Gaziosmanpaşa / ANKARA

OKUMALISIN  Bodrum Gümbet Nerede – Nasıl Gidilir?

Tel: +90 312 468 55 40

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki İran Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Suudi Arabistan Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum iş merkezinden sonra gelen Filistin Caddesi-Balıkçı köy durağında indikten sonra Elçilik binası 50 metre geride kalmaktadır.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum iş merkezinden sonra gelen Filistin Caddesi-Balıkçı köy durağında indikten sonra Elçilik binası 50 metre geride kalmaktadır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 15 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (Karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Bu yoldan soldan devam ediniz,  Elçilik binası yolun sonunda bulunuyor.

OKUMALISIN  Andon Ilıcası Nerede - Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum iş merkezinden sonra gelen Filistin Caddesi-Balıkçı köy durağında indikten sonra Elçilik binası 50 metre geride kalmaktadır.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay, istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Karum iş merkezinden sonra gelen Filistin Caddesi-Balıkçı köy durağında indikten sonra Elçilik binası 50 metre geride kalmaktadır.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.