Uzundere Yedi Göller Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı/Bungalov – Erzurum

Uzundere Yedi Göller Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı/Bungalov – Erzurum

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Uzundere Yedi Göller Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti  ve Bungalov Evler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                       Uzundere Yedi Göller Nerede?                              

Yedigöller, Erzurum ilinin Yedigöller sınırları içerisinde Ulubağ Köyünde bulunmaktadır. Tortum Gölü Havzasından sızan suların oluşturduğu irili ufaklı birkaç gölünden bir tanesidir. Tortum Şelalesi’ne 10 km uzaklıkta doğa harikası bir yerdir.

Yeşillikler arasındaki Muhteşem doğası ve Doğal oluşumu ile yöre halkı tarafından en çok tercih edilen yerler arasındadır.  (Cittaslow Uzundere) sakin şehir unvanı verilen Uzundere Yemyeşil Doğası ve sessiz sakin havası ile yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir.

Cittaslow Uzundere…

Göl çevresinde neler var bunlardan kısaca bahsedelim. Yedigöller çevresinde; Alabalık tesisi, Kahvaltı Mekanı ve Konaklamak amacıyla yapılmış olan Bungalov evler yer almaktadır. Ayrıca göl çevresinde piknik yapabilir, Yürüyüş yapabilir ve güzel fotoğraflar çekebilir, Deniz bisikletine binebilirsiniz. Gölde yüzen ördekleri beslemeyi unutmayınız.

OKUMALISIN  Şili Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

                Uzundere Yedi Göller Giriş Ücreti                     

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                 Uzundere Yedi Göller’e Nasıl Gidilir?             

Erzurum – Artvin yolu üzerinde bulunmaktadır. Erzurum il merkezine 110 km, Uzundere ilçe merkezine 20 km uzaklıktadır.

Toplu taşıma ile Gidecekler; Erzurum il merkezinde bulunan GAR’dan Artvin – Yusufeli (Yeşil Artvin araçları) binip Tortum Şelalesi yakınlarında inmeniz yeterli olacaktır.

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.