Göcek Mavi Tur: Kleopatra Hamamı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Göcek Mavi Tur: Kleopatra Hamamı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir –  Giriş Ücreti – Tekne Turları hakkında bilgiler vereceğiz.

Göcek Mavi Tur: Kleopatra Hamamı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Göcek Mavi Tur: Kleopatra Hamamı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir –  Giriş Ücreti – Tekne Turları hakkında bilgiler vereceğiz.

        Kleopatra Hamamı Koyu           

Muğla ili Dalaman ilçesi Kapıkargın mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Kapıdağ yarımadası olarak tabir edilen bölgededir.

                   Kleopatra Hamamı Koyu                    

Kleopatra Hamamı veya Koyu olarak bilinen yerin iskele kısmının bulunduğu yeri yanında, bir kısmı su altında kalmış bir Bizans manastırına ya da hamamına ait olduğu sanılan kalıntılar bulunmaktadır. Koy adını Kleaopatra’nın yaptırdığı söylenen bu hamamdan aldığı rivayet edilmektedir. Hamamın doğusuna doğru uzanan kıyı çok derindir. Tekne turu ile gelenlerin dikkat etmesini tavsiye ediyoruz.

Kleopatra Hamamı Koyu

Kleopatra Hamamı Koyu

Etrafı ağaçlarla çevrili muhteşem görüsüyle, doğasıyla, deniz turizmi ve tekne turları için bölgenin en önemli turistik alanlarından biridir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Tamamı ağaçlarla örülü bu koyun denizi içme suyu kadar berraktır ve koy, içinde adacıkların bulunduğu çok özel bir koydur. Sanki koyun kendine özel bir doğası vardır. Önümüze çıkan zeytin ağaçlarıyla, dağlardan gelen tatlı su kaynağı ile muhteşem bir yerdir.

Mavi yolculuk ve günübirlik tekne turlarının uğradığı bir yerdir.  Özellikle Mavi yolculuk tekneleri ve yatlar geceyi burada geçirmek için demir atmaktadır. Günübirlik tekneler ise genellikle yemek molasını bu koyda veriyor. Tekneyle gelenler, kıyı boyunca ve orman içinde keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Kıyıda yatlarla gelenler için hizmet veren lokantalar bulunuyor.

Kleopatra Hamamı

Kleopatra Hamamı

Koyun ortasından, zeytin ve çam ağaçlarının arasından kıvrılan bir yol ile çıkılan tepeden açık denizleri ve muhteşem Gökgemile koyunu ve Limanını görürsünüz. Deniz içindeki canlıları keşif ya da sadece yüzmek için ideal bir yerdir.

      Kleopatra Hamamı Koyu Giriş Ücreti       

Giriş ÜCRETSİZDİR.

        Kleopatra Hamamı Koyu’na Nasıl Gidilir?         

Kleopatra Hamamı Koyu’na deniz yolu ile Göcek’ten ya da Fethiye ilçesi iskelesinden kalkan Tekne turları ile gelebilirsiniz.

Göçek’in civarındaki koyları gezen tekne turları ya da özel tekne kiralama yöntemi ile ziyaret edilebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.