Göcek Mavi Tur: Kleopatra Hamamı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Göcek Mavi Tur: Kleopatra Hamamı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Göcek Mavi Tur: Kleopatra Hamamı Koyu Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Göcek Mavi Tur – Kleopatra Hamamı Koyu Nerede?

Muğla ili Dalaman ilçesi Kapıkargın mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Kapıdağ yarımadası olarak tabir edilen bölgededir.

       Kleopatra Hamamı Koyu Hakkında;  

Kleopatra Hamamı veya Koyu olarak bilinen yerin iskele kısmının bulunduğu yeri yanında, bir kısmı su altında kalmış bir Bizans manastırına ya da hamamına ait olduğu sanılan kalıntılar bulunmaktadır. Koy adını Kleaopatra’nın yaptırdığı söylenen bu hamamdan aldığı rivayet edilmektedir. Hamamın doğusuna doğru uzanan kıyı çok derindir. Tekne turu ile gelenlerin dikkat etmesini tavsiye ediyoruz.

Etrafı ağaçlarla çevrili muhteşem görüsüyle, doğasıyla, deniz turizmi ve tekne turları için bölgenin en önemli turistik alanlarından biridir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Tamamı ağaçlarla örülü bu koyun denizi içme suyu kadar berraktır ve koy, içinde adacıkların bulunduğu çok özel bir koydur. Sanki koyun kendine özel bir doğası vardır. Önümüze çıkan zeytin ağaçlarıyla, dağlardan gelen tatlı su kaynağı ile muhteşem bir yerdir.

OKUMALISIN  Safranbolu Nerede - Nasıl Gidilir? Safranbolu Evlerinin Özellikleri

Mavi yolculuk ve günübirlik tekne turlarının uğradığı bir yerdir.  Özellikle Mavi yolculuk tekneleri ve yatlar geceyi burada geçirmek için demir atmaktadır. Günübirlik tekneler ise genellikle yemek molasını bu koyda veriyor. Tekneyle gelenler, kıyı boyunca ve orman içinde keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Kıyıda yatlarla gelenler için hizmet veren lokantalar bulunuyor.

Koyun ortasından, zeytin ve çam ağaçlarının arasından kıvrılan bir yol ile çıkılan tepeden açık denizleri ve muhteşem Gökgemile koyunu ve Limanını görürsünüz.

Kleopatra Hamamı-Koyu, deniz içindeki canlıları keşif ya da sadece yüzmek için ideal bir yerdir.

  Kleopatra Hamamı – Koyuna Nasıl Gidilir?  

Kleopatra Hamamı-Koyu’na deniz yolu ile Göcek’ten ya da Fethiye ilçesinden kalkan turlar ile gelebilirsiniz.

Göçek’in civarındaki koyları gezen tekne turları ya da özel tekne kiralama yöntemi ile ziyaret edilebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.