Hobbit Evleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kocaeli – Sivas – Türkiye

Hobbit Evleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kocaeli – Sivas – Türkiye

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere ülkemizde bir çok yerde bulunan Hobbit Evleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretli mi? Konaklama olarak Kullanılıyor mu? bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hobbit Evleri, Yüzüklerin Efendisi Film serisi ve Hobbitler ile devam eden sinema filmleri sonrasında 7’den 70’e tüm dünya da büyük ilgi uyandırmıştır. Bu kapsamda gezilecek yer olarak Kocaeli ilinde 2 farklı noktada ve Sivas ilinde Konaklama olacak şekilde Hobbit evleri bulunuyor. Bu yerler hakkında bilgiler verecek olursak;

Kocaeli Belediyesi, yaptığı çalışma ile Ormanya Doğal Yaşam Alanı adı verdiği  ve Hayvanat Bahçesi, Vahşi yaşam alanı, Doğa eğlence alanı, Botanik yolu, Tatil destinasyonu, Yaban Hayat Rehabilitasyon merkezi Olmak üzere 6 ana bölgeden oluşan bir yer yapmıştır. Bu yer içerisine de Hobbit Evlerini de yerleştirerek harika bir gezi alanı oluşturmuştur.

Kocaeli Belediyesi, 2020 yılında Darıca ve Eskihisar ilçelerini birleştiren Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı – Darıca Hobbit Evleri ve Millet Bahçesi projesinin bir bölümünde Çocuk Oyun Köyünün üst kısmına Ormanya Doğal Yaşam Parkından daha büyük ölçekli Hobbit Köyü yapmıştır. Yapılan yeni yer ile birlikte Bu Evler 2 ye yükselmiştir.

Sivas Belediyesi tarafından yapılan Hobbit Evleri, Ailenizle,arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle doğa içerisinde keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. 8  Adet standart, 7 Adet  Aile ve 8 Adet Suit oda olmak üzere toplamda 23 adet Hobbit evi bulunuyor. Ayrıca, Tesis içerisinde Restoran, Çocuk Oyun Parkı, Hayvanat Bahçesi ve Otopark alanı bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu yer hakkında kısa bilgiler verelim..

        Ormanya Doğal Yaşam Alanı Hakkında Bilgiler      

Ormanya Doğal Yaşam Parkı, Kocaeli ilinin Kartepe ilçe sınırında Uzuntarla mahallesinde bulunmaktadır. Doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. İçerisinde Hayvanat Bahçesi, Botanik Bahçe, Piknik alanları, Oyun Parkları, Bisiklet Parkurları, Yürüyüş Alanları ve  Kamp Alanı bulunuyor.

Ormanya Doğal Yaşam Alanı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ..

       Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Hakkında Bilgiler      

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı, Kocaeli İlinin Darıca İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Denize sıfır bir konumda olan bu yerde, Yüzme, Piknik, Bisiklete Binme, Yürüyüş Yapma, Dinlenme, Çocuk Oyun Köyünde ve Hobbit evlerinde çocuklarınız ile keyifli vakit geçirme alanları bulunuyor.

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ..

            Sivas Hobbit Yamaç Evleriyle İlgili Bilgiler   

Sivas Belediyenin Peter Jackson’nun John Ronald Reuel Tolkien’in kitabından esenlenerek sinemaya aktardığı “Yüzüklerin Efendisi” ve “Hobbit” filmi serilerinde yer alan Hobbit’lerin yaşadığı evlerin benzerini Paşabahçe Mesire Alanı‘nda hayata geçirdiği bir projedir. Bu projede konaklama amaçlı evler ve yanında mesire alanı bulunuyor.

Sivas Hobbit Yamaç Evleri Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ..

Darıca Hobbit Evleri

Darıca Hobbit Evleri Nerede?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.