Dikili’de Denize Girilecek Yerler – Dikili Plajları – izmir

Dikili’de Denize Girilecek Yerler – Dikili Plajları – izmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Dikili’de Denize Girilecek Yerler – Dikili Plajları ve Koyları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Dikili Hakkında Kısa Bilgi                        

Dikili, İzmir‘in kuzeyinde yer alan bir ilçesidir. Konumu Ege Denizi kıyısında ve Midilli Adası karşısında yer alır. Komşu ilçeler Ayvalık, Bergama ve Aliağa’dır. İzmir’e 118 km uzaklıktadır. Denizyolu olarak İzmir’e 66 mil, İstanbul’a 228 mil ve Midilli’ye 18 mil uzaklıktadır.

                 Dikili’de Denize Girilecek Yerler              

                   Küçük Zindancık Koyu ve Plajı                     

Zindancık Koyu özellikle şehrin kalabalığından bıkmış olan kişiler için kafa dinleme yeridir. Koyun hemen yanında kampa uygun olan Killik Koyu da vardır.  Plajı ince beyaz kumdan oluşmaktadır.  Deniz suları serin ve berrak bir yapıya sahiptir.

Bu koy aynı zamanda kamp alanı olarak da kullanılmaktadır. Bunun dışında Dikili ilçe merkezinde birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca çevre koy ve plajlarda ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek büfeler bulunsa da fiyatlar şişirilmiş bir durumda.  Bundan dolayı ihtiyaçlarınız giderken almanız gerekmektedir.

 Küçük Zindancık Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ.

                            Hayıtlı Koyu ve Plajı                                 

Hayıtlı Koyu ve Plajı bölgenin en sakin ve gözden uzak plajlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle şehrin kalabalığından bıkmış olan kişiler için kafa dinleme yeridir. Plajı ince beyaz kumdan oluşmaktadır.  Deniz suları serin ve berrak bir yapıya sahiptir.

Koya aracınız ile giriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca koyda kamp imkânı da bulunmaktadır. Market, tuvalet, duş gibi ihtiyaçlarınızı sağlayacağınız yer bulunmamaktadır. Bu bölgede Hayıtlı Merada Termal&Spa Tatil Köyü bulunmaktadır. Plajda yalnızca otel müşterilerinin kullandığı şezlong ve şemsiyeler bulunuyor.

. Hayıtlı Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ.

Kalem Adası

Türkiye’nin ilk ve tek ada oteli olma özelliğini taşımaktadır. Ana karaya 450 metre mesafe uzaklıkta olan ada akvaryumdan farksız denizi, palmiyeleri ve süslü bitki örtüsü ile yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır.

Ege’nin incisi Kalem Adası, incecik kumsalı, turkuaz mavisi Mavi Bayraklı sahili, Botanik bahçeleri, zeytin ve palmiye ağaçları, bahçelerde yer alan kayıtlı tarihi eserleri ve eşsiz doğa güzelliklerini ziyaretçilerine sunmaktadır. Kalem Adası, MÖ 406 yılında Atina ile Sparta arasında 270 geminin katıldığı dönemin en büyük deniz savaşına tanıklık etmiştir. Adası etrafında yüzlerce geminin battığı bu savaş, Atina’nın zaferiyle sonuçlanmıştır. Bölgede M.Ö. 1200 yıllarına kadar dayanan antik yerleşim izlerine rastlanmaktadır.

Kalem Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ.

                            Dikili Fame Beach                                  

Fame Beach Tesis içinde restoran, kafe, duş, soyunma kabini, tuvalet, şezlong ve şemsiye bulunuyor. Bölgenin denizi ve doğası oldukça güzel. Plajı ince beyaz kumdan oluşmaktadır.  Deniz suları serin ve berrak bir yapıya sahiptir. Kumsalı çocuklar için de uygun bir yapıya sahiptir.

Burası konaklama hususunda özel bir yere sahiptir. Çünkü burada doğal güzelliğe güzellik katan Bungalow evleri bulunmaktadır. Burada elektrik, su, duş, wc gibi birçok hizmet bulunmaktadır.

Dikili Fame Beach Nerede – Nasıl Gidilir –  Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ.

                          Bademli Halk Plajı                                    

Bademli Halk Plajı daha çok sakin ve huzurlu olması nedeniyle tercih ediliyor. Özellikle şehrin kalabalığından bıkmış olan kişiler için kafa dinleme yeridir. Plajı ince beyaz kumdan oluşmaktadır.  Deniz suları serin ve berrak bir yapıya sahiptir. Bademli Köyü’nün merkezine 1 km uzaklıktadır. Plajda Şezlong ve şemsiyenin kiralama imkânı mevcuttur. Burada bulunan büfe ve irili ufaklı mekândan alışveriş yapabilirsiniz.

Bademli Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir –  Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ.

                Killik Koyu – Bademli – Killik Plajı                

Killik Koyu ve Plajı, Dikili ilçesine bağlı Bademli Köyünde bulunur. Killik koyu genel anlamda bembeyaz bir kayaç yapısına sahiptir. Bunun sebebi kayaçların kilden oluşmasıdır. Kumsalı bembeyaz kumlardan oluşmaktadır.  Çok güzel bir görüntüsü vardır. Deniz tabanı da beyaz kumlardan oluşmaktadır.  Bu özelliği ile Türkiye’nin Maldivleri’i olarak bilinmektedir.

Denizi turkuaz rengindedir. Denizi muhteşem özellikle çocuklu aileler için ideal sığ bir denizi var. Acemi yüzücüler için de oldukça güzel bir yer. Hafta sonları oldukça kalabalık durumdadır.

Killik Koyu – Bademli – Killik Plajı Hakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ.

 

                             Çandarlı Halk Plajı                                

Plajı iri taneli kumdan oluşmaktadır.  Deniz suları serin ve berrak bir yapıya sahiptir. İzmir şehir merkezine 1,5 saatlik uzaklıktadır. Suları oldukça sığdır. Bu sebeple çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler tarafından tercih edilmektedir. Çandarlı’nın deniz suyu oldukça soğuk, plaj kumu iri taneli. Mavi bayrağa sahip bir plajdır. Herhangi bir giriş ücreti bulunmamaktadır. Burada bulunan işletmelerden yeme-içme ihtiyacınızı giderelebilirsiniz. Şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmaktadır.

İzmir şehir merkezine 1,5 saatlik. Çandarlı Kalesi’nin önünde bulunan mavi bayraklı plajda herhangi bir giriş ücreti alınmıyor.

Çandarlı Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.